Prosincové soustředění 2010

Fotografie zde >

Hwang Ho YongVše začalo již ve čtvrtek, kdy ve zprávách hlásili, že bude vydatně chumelit. Proto jsme byli příjemně překvapeni, když jsme při páteční cestě autem viděli, že se silničáři nenechali zaskočit a odhodlaně vyjeli vstříc padajícímu sněhu. Cesta byla nečekaně průjezdná, až mi to přislo podezřelé.

Pochopitelně, každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán - jen co jsme vyjeli, otevřeli jsme autoatlas a (což mě dnes už ani nepřekvapuje) chyběla právě ta dvoustránka mapy, kterou jsme potřebovali. Do toho se ozvalo naše autíčko, že má žízeň, a proto jsme zajeli k nejbližší benzínce. Když jsme šli zaplatit benzín, stal se druhý zázrak - skoro tak velký, jako když vyjeli silničáři se svými pluhy. Totiž, potkali jsme skupinku lidí, která mířila též na naše soustředění, a tak se stali naší navigací, za což ještě jednou velice děkujeme!

Po ubytování jsme šli na večeři a psychicky se připravovali na večerní trénink. Mezitím dorazilo ještě pár lidí, kteří vyráželi až po práci. Složení bylo nejrůznější, ať už podle oddílové příslušnosti, věku, nebo technické zdatnosti. Nejmladšímu účastníkovi byly pouhé dva měsíce a celkem se na soustředění setkali taekwondisté ze 4 oddílů. Co se týká technické zdatnosti - škála byla opravdu pestrá - tzn. od bílého pásku po černý (10.kup - 8.dan). Navíc shodou náhod přijela do Zbraslavic ještě jedna skupina taekwondistů, takže jsme někteří měli možnost si s nimi zatrénovat.

Taekwondo SabomPochopitelně, největším zážitkem pro většinu z nás byl trénink, který vedl sonim sahjon Hwang Ho Yong (8.dan). Po tréninku proběhly zkoušky. Přesto, že série tréninků a zkoušek byla vyčerpávající jak psychicky, tak i fyzicky, nemohli jsme si odpustit tradiční večerní posilování a utužování těla a ducha. Po intenzivním zničujícím posilování následovala odměna v podobě sauny - byla to opravdu úleva.

Doufám, že se všem soustředení líbilo tak jako mě, a že se příště opět sejdeme v tak krásné sestavě, jako tentokrát.
Aktuálně:

Blíží se další pololetí, nezapomeňte uhradit kurzovné :-).

Tréninky končí 16. 12. 2019 a začínají 8. 1. 2020. 

Přejeme krásné svátky:-) 

Tréninky končí 19. 6.

V pondělí (22. 4.) nebude trénink.

Prázdniny od 18. 2. - 25. 2. 2019.